Chef Börek Bayilik Maliyeti ve Şartları Nelerdir?

 Chef Börek ülkemizde bayilik veren yerli firmalardan birisidir. Börek sektörüne girmek isteyen yatırımcı ve girişimciler için yüksek bir potansiyel taşımaktadır.

Chef Börek Bayilik Maliyeti ve Şartları Nelerdir?

2017 yılında kurulan bu firma sadece 5 yıllık bir süreçte 100 şubeye ulaşmayı başarmıştır. Bayilik sistemi ile ilerleyen bu firma, beklentilerin üzerine çıkarak ülkemizin adından en çok söz ettiren börek markalarından biri haline gelmiştir.

İlk başlarda sadece Adana böreği ile faaliyete başlayan bu marka şuanda tüketicileri ile onlarca farklı börek çeşidini bir araya getirmekte. Chef Börek, bayilik açmak isteyen girişimciler için potansiyeli en yüksek firmalardan birisidir.

Chef Börek Hakkında

2017 yılında, merkezi İstanbul olmak üzere kuruldu. Kısa sürede İstanbul’un birçok yerinde faaliyet göstermeye başlayan bu firma, 2019 yılından itibaren Türkiye’nin pek çok yerinde bayilik açmaya başlamıştır.

Chef Börek Özellikle Anadolu olmak üzere 30’dan fazla ilde müşterilerine hizmet sağlamaktadırlar. Marka hala ülkemizde potansiyeli yüksek her noktaya bayilik vermeye devam etmektedir. Sizde bu markadan bayilik almak istiyorsanız, başka bir şubenin olmadığı potansiyeli yüksek yerleri değerlendirmenizi öneririz.

Chef Börek Bayilik Şartları Nelerdir?

Chef Börek çatısı altında hizmet vermek istiyorsanız, aşağıda bulunan şartlarda bir dükkâna sahip olmanız gerekmektedir. Sizlere tavsiyemiz, bayilik başvurusu yapmadan araştırmaya başlamanızdır.

  • Girişte zemin farkının olmaması,
  • En az 35 metrekare büyüklüğe sahip olması,
  • Doğalgaz veya 380v sanayi elektriğine sahip olması,
  • Dükkânda depo bulunması,
  • Ana cadde üzerinde olması,
  • Bulunduğu bölgenin işlek noktalarında olması,
  • Dükkânın ön cephesinin en az 5 metre olması,
  • Tercihen köşe dükkânı olması,
  • Motor ve araç park alanının olması,
  • Tercihen dükkân önünde oturma alanı olması,

Chef Börek Bayiliğine Nasıl Başvuru Yaparsınız?

Bu markadan bayilik alabilmek için ilk önce bazı aşamaları tamamlamış olmanız gerekiyor. Öncelikle Chef Böreğin resmi web sitesinden bayilik başvurusu yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında şirket başvuruları değerlendiriyor ve uygun buldukları adaylar ile yüz yüze ya da online bir şekilde görüşme gerçekleştiriyorlar.

Bu adımda şirket yatırımcının yeterliliği ve uygunluğu konusunda onu test etmiş oluyorlar. Görüşme boyunca beklenti yönetimleri yapılıp, bilgilendirmeler yapılıyor ve girişimci ile anlaşma yoluna gidiliyor. Eğer iki tarafta ortak bir fikirde buluşabildiyse, protokoller hazırlanıp imzalanıyor. 

Daha sonrasında projelendirme aşamasına geçiliyor. Bu aşamada da firmadan profesyonel mimar ekipleri gelerek projeyi hazırlıyorlar. Projelendirme süreci boyunca bayiliklere pek çok eğitim verilir.

Marka sahipleri ve personel doğrudan bir çalışma deneyimi alabilsin diye başka bir şubede değerlendirilirler. Bütün bu adımlar tamamlandıktan sonra bayilik açılış adımına gidilir. Açılış süreci de marka tardından yönlendirilerek halledilir.

Chef Börek Bayilik Maliyeti Nedir?

Ülkemizde potansiyeli yüksek bu firma ekstra açılış giderleri dışında bayilik açmak isteyen kişilerden bayilik bedeli talep ederler. Bu da yaklaşık olarak güncel durumda 50 bin liradır. Yaklaşık olarak bir Chef bayiliğini kurmak ise 200 ile 300 bin lira arasında bir sermaye gerektirir.

Tabii bu dükkân konumu ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterecektir. Bu firma, bayiliklerin karından pay talep etmemektedirler ancak aylık olarak yaklaşık 1000 lira civarında bir reklam katılım payı talep etmektedirler.

Chef Börek Bayiliği İle Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

Sektörde börek alanında Pazar payı yüksek olan bu firma bayilerinin ortalama aylık 20-30 bin lira arasında net kar elde edebildikleri belirtilmiştir. Bundan dolayı firma bayilerinin yaklaşık amorti süresi 18 ile 24 ay arasında değişiklik gösterdiği gözlemlenmiştir. Güncel olarak da Chef Börek reklam ve pazarlama çalışmalar ile gün geçtikçe büyümektedir bu yüzden ciro ve gelir elde etme oranında pozitif yönde ilerlemeler göstereceğini söyleyebiliriz.

Daha yeni Daha eski