WhatsApp Sohbetlerine Devasa Güncelleme! İş ve Arkadaşlara Özel Kategoriler ve Yeni Emoji Mixleri

WhatsApp aldığı güncellemeler ile daha iyi bir hâle gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncelleme planları ile birlikte artık işlevsellik yönünde yeni güncellemeler görmeye başlanmış durumda.

Sohbetlere getirilecek olan devasa güncelleme ile birlikte. Kişileri kategorilere ayırabilmek mümkün durumda olacak.


Özellikle iş ve arkadaş kişilerini ayırabilme konusunda fayda sağlayacak olan özellik ile birlikte mesajlarınızın önem sırası da bu yönde değişiklik gösterecek. Eklenecek olan birkaç farklı sekme ile birlikte gelen mesajlara erişim daha kolay olacak.

WhatsApp Sohbet Kategorileri Ekleniyor

Özellikle mesajlaşma içeren uygulamalarda sohbet kategorileri büyük önem taşımakta. Yapay zeka desteği ile sohbetlerin kategoriler haline getirilmesinin yanı sıra. İsteğe göre manuel kategoriler de oluşturulabilecek.

Bunlardan en dikkat çekeni okunmamış mesajlar, iş mesajları, arkadaşlık mesajları gibi kategoriler. Özellikle, WhatsApp üzerinden çalışan pek çok işletme için okunmamış mesajlar güncellemesi pek çok sorunun önüne geçecek.

Bunun yanı sıra, iş arkadaşlarınız ile konuşmak iş gruplarındakiler ile iletişime geçmek için aynı telefon numarasını kullanıyorsanız. Normal arkadaşlarınız ile İş arkadaşlarınızı ayıran bir kategoride eklenecek.

İsteğe göre, çalışma saatleri dışında veya istediğiniz durumlarda iş arkadaşlarınızdan ya da şirketinizden gelen mesajları görmeden. Sadece normal arkadaşlarınız ve/veya ailenizden gelecek olan mesajları görebileceksiniz.

WhatsApp Kategorileri Nasıl Oluşturulur? WhatsApp Kişi Kategorisi Nasıl Oluşturulacak?

WhatsApp’ın kişi kategorilerini nasıl ayarlayacağı henüz açıklanmış durumda değil. Rehberinize kaydettiğiniz kişileri “iş telefonu” olarak etkiletmeniz durumunda iş ve normal kişilerden ayırma şansı bulunmakta.

Ancak, henüz güncelleme ile ilgili bir açıklama gelmediği için. Kişilerinizi iş gruplarınızdan mı, WhatsApp Business kullanmasından mı yoksa rehberinizde etiketleme yönteminize göre mi ayıracağı bilinmiyor.

Kişilerinizi manuel olarak etiketleme imkanı sunup sunmayacağı da bilinmemekte. Ancak, ilerleyen zamanlarda Telegram uygulaması gibi bir kategori oluşturma özelliğine kavuşursa pek çok konuda kolaylık sağlayabilir.

WhatsApp Yeni Emoji Mixlerine Kavuşuyor

WhatsApp kişilerinizi kategorilere ayıracak ancak bunun yanı sıra kendinizi ifade etme konusunda farklı alanlara yönelebilmeniz için yeni emoji Mixlerini deniyor. Google Keyboard uygulamasında da olduğu gibi.

Seçtiğiniz emojilerden yola çıkacak olan WhatsApp farklı çıkartmalar ve emojiler önererek sohbetinizi daha renkli hale getirmeye çalışacak. Henüz sadece çıkartmalar için çalışacak olan özellik birden fazla emoji seçerek kendi emoji karışımını yapmanızı da sağlayacak.

Daha yeni Daha eski