Twitter Mesajlarını Sadece Mavi Tikiniz Varsa Kullanabiliyorsunuz! Twitter Profilime Kim Baktı Özelliği Geliyor

Twitter, aldığı yeni güncellemeler ile tepkiler toplamaya devam ediyor. Twitter Blue güncellemesi ile birlikte sadece mavi tik satışının olacağını düşünen kullanıcılar büyük bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalmış durumda.

Öyle ki, artık Mavi tik satın almamış kişiler veya alınmamış hesaplara DM göndermek imkansız durumda. Elbette Mavi tik satın almadan DM gönderme yöntemleri bulunuyor ancak bunu yapabilmek için DM göndermek istediğiniz kişiler ile karşılıklı takipleşiyor olmanız gerekiyor.

Her ne kadar Twitter Blue aboneleri için Twitter uygulamasına yeni güncellemeler ve özellikler ekleniyor olsa da. Eski özellikler de Sadece Twitter Blue aboneleri için kullanılabilir duruma getiriliyor.

Her ne kadar kullanıcılardan tepki alsalar da geri adım atmıyor oluşları da dikkat çekmekte. Kaldı ki, işler sadece tepki yönünde ilerlemedi. Pek çok Twitter kullanıcısı Instagram’ın yeni uygulaması olan Threds platformuna geçmeye bile başladı.

Twitter Profilime Kim Baktı Özelliği Geliyor!

Twitter, Elon Musk’ın yönetimine geçtiğinden beri ciddi güncellemeler alıyor. Her ne kadar bu güncellemeler kimi zaman kısıtlayıcı güncellemeler olsa da kimi zaman da performans yönünden artış gösterecek güncellemeler oluyor.

Ancak, geçtiğimiz günlerde Elon Musk tarafından test edilen ve herkese açık bir şekilde gelecek olması duyurulan Profilime kim baktı özelliği bu durumlardan ayrı tutuluyor. Kimi kullanıcı için “Profilime bakanları görebilirim artık” sevinci sağlıyor olsa da kimi kullanıcılar için gizlilik ihlalinin olduğu yönünde bir düşünce bulunuyor.

Twitter profilime kim baktı özelliği önümüzdeki aylarda yayınlanabilir durumda olacak. Ancak, söz konusu özellik ile ilgili pek çok eksik bilgi bulunuyor. Bunlardan en önemlileri;

  • Twitter profilime kim baktı özelliği Twitter Blue abonelerine özel mi olacak?,
  • Kullanım limiti olabilecek mi?
  • Kimlerin baktığını veya baktığımızı kapatabilecek miyiz?
  • Bakan kişilerin profilleri mi gözükecek yoksa sayıları mı?

Her ne kadar bunca bilgi eksik olsa da gelen son güncellemelere bakıldığında söz konusu özelliğin Twitter Blue abonelerine özel olarak gelmesi oldukça olası ve maalesef ki kaçınılmaz.

Twitter Blue Aboneliğiniz Yoksa DM Atamayabilirsiniz

Twitter Blue abonelerine pek çok  avantaj sağlanıyor ancak gelen güncellemeler ile normal kullanıcılar ile arasında farklar açılmaya devam ediyor.

Twitter’da DM gönderebilmek için mesajlarınızı ya bir Twitter Blue abonesine göndermelisiniz ya da kendiniz Twitter Blue abonesi olmalısınız. Twitter Blue abonesi olmadan mesaj göndermeye çalışan kullanıcılarca “Mesaj gönderimi sadece Twitter Blue abonelerine özel” yazılı bir mesaj gösteriliyor.

Twitter Blue abonesi olmadan Mesaj göndermek için mesaj göndereceğiniz kişiler ile “karşılıklı bir şekilde” takipleşiyor olmanız gerekiyor. Twitter kullanıcılarına bu güncelleme ile ilgili bir bilgi verilmemişti.

Geçtiğimiz günlerde mesaj göndermeye çalışan Twitter kullanıcıları karşılaştıkları manzara karşısında şok oldular. İşte Twitter Blue aboneliği olmadığı zaman mesaj gönderme ekranı böyle gözüküyor;

Elon Musk Twitter Blue Aboneliğinin Erişebilir Olmasını Savunuyor

Twitter Blue aboneliklerine karşı gelen tepkiler için net bir cevap olmasa da kimi zaman attığı bir Tweet ile cevap veren Elon Musk. Geçtiğimiz günlerde yeni bir Tweet paylaştı ve bu Tweet’i profilinde sabitledi.

Tweet içeriğinde, Twitter Blue aboneliğinin günlük fiyatının aslında bir fincan kahveden bile daha ucuz olduğu yönündeydi. Elbette bu durum ülkemiz için geçerli değil ancak Dolar kurunun geçerli olduğu ülkeler baz alınarak yapılan bu paylaşım.

Twitter’in yeni sahibi Elon Musk tarafından ReTweet edildi ve profilinde paylaşıldı. Paylaşımın açıklamasına göre Twitter Blue aboneliği günlük 25 Cent. İle Twitter Blue abonesi olunabilecek Twitter Web linkini de bıraktı.

Daha yeni Daha eski