Steam Yaz İndirimlerinde Alınabilecek En İyi 10 Oyun, Hangi Oyunlar Alınmalı?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte indirimler ve oyun seveler için avantajlar oluşturulmaya başlandı. Geleneksel, Steam yaz indirimleri de başladı. Peki, Steam yaz indirimlerinde alınabilecek en iyi 10 oyun hangisi?

Özellikle Steam'in kur güncellemesi yapması ile birlikte pek çok oyun için fiyat artışı gözlemlenmiş durumdaydı. Yaz indirimlerinin tekrar gelmesi ile birlikte pahalı oyunlar tekrar makul seviyelere çekilmiş durumda. Tekrar böyle büyük bir indirimin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Bu nedenle, gelecekteki zamlardan önce “keşke” dememek için almanız gereken oyunlara şimdiden adım atmalısınız. 

Kur güncellemesinden her ne kadar sadece Steam kullanıcıları etkileniyor gibi gözükse de 30TL’lik aylık fiyatı ile oyunculara avantajlar sağlayan Xbox Game Pass’de fiyatlarında değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. 

Bu nedenle, işte kütüphanenizde durması gereken ve Steam yaz indirimlerinde alınabilecek en iyi 10 oyun!

Steam Yaz İndirimlerinde Alınabilecek En İyi 10 Oyun!

Kimi oyunları tekli fiyatlar ile ucuza almak mümkünken kimi oyunları paket fiyatları ile henüz ucuzken almak mantıklı durumda. 

Her ne kadar listemizde oyunlara tekli fiyatlardan yer vermiş olsak da isteğinize göre oyunlara henüz ucuzken paket halinde erişmeniz en iyi seçenek olacaktır. İşte, Steam yaz indirimlerinde almanız gereken oyunlar!

A Way Out - %80 İndirim!

A Way Out! Özellikle iki kişilik ve hikayesi ile sizi farklı serüvenlere götürecek bir oyun arıyorsanız 200TL’lik fiyatından 39.80TL’lik fiyatına gerilemiş olması sizin için en iyi seçenek olacaktır. Arkadaşlarınız ile uzaktan oynama desteğinin yanı sıra bölünmüş ekranlar ile oynamanıza olanak sağlayan A Way Out. Grafikleri, hikayesi ve oyun dizaynı ile kendini oynatacak oyunlar arasında yer alıyor. Pek çok sürpriz içeren yapım Leo ve Vincent’in Firari girişimlerini konu almakta.

Ne yazık ki oyun içinde Türkçe dil desteği yok ancak yamalar ile elde etmek mümkün durumda.

A Way Out Steam Mağazası

Sons Of The Forest – %20 İndirim!

Özellikle ilk oyunu oynayan oyuncular tarafından alınması önerilen ve yenilenecek olan kur güncellemesi ile fiyatı oldukça yükselecek olan Sons Of The Forest, The Forest oyununun devamıdır. Gelişmiş grafikler, Türkçe desteği, Yenilenen oyun mekanikleri ile karşımıza çıkan Sons Of The Forest, 280TL’lik fiyatını %20’lik indirim ile 224TL’ye bırakıyor.

Korku faktörleri içermesi ile korku sevenlerin de ilgisini çeken Sons Of The Forest, son indirimlerde kaçırılmayacak oyunlar arasında.

Sons Of The Forest Steam Mağazası


Forza Horizon 5 - %50 İndirim!

Özellikle son fiyat değişikliği ile oldukça yüksek fiyatlara ulaşan Forza Horizon 5 %50 indirim ile tekrar alınabilecek oyunlar arasında yer almaya başladı.

Türkçe dil desteğinin yanı sıra Premium hissini direkt olarak hissettiren. Yarış deneyimini sonuna kadar hissetmenizi sağlayan oyun. 599TL’lik fiyatını %50’lik indirim ile 299TL’lik fiyata bıraktı. İçinde pek çok lisanslı araç ile pek çok alanda pek çok modifiye seçenekleri ile neredeyse sınırsız oyun deneyimi sunmakta.

Kimi oyun sever tarafından “Pc tarafında oynanabilecek en iyi araba oyunu” olarak da lanse edilmekte. Sadece Horizon 5 değil, Horizon 4’de aynı şekilde indirimler ile alınabilecek durumda.

Forza Horizon 5 Steam Mağazası

Euro Truck Simulator 2 - %75 İndirim!

Madem motorları çalıştırdık, işte Steam yaz indirimlerinde alınabilecek 10 oyun arasında bulunan Euro Truck Simulator 2!

Uzun yolları seviyor, gerçekçi deneyimler yaşamak istiyorsanız Euro Truck Simulator 2 Bu Yaz listenizde bulunması gereken en net oyunlardan. Özellikle, yaz akşamının hafif esintisi eşliğinde oynayabileceğiniz bu simülasyon oyunu kendinizi uzun yol şoförü hissetmeniz için tüm gereksinimleri karşılamakta.

Gerçekçi grafiklerinin yanı sıra, lisanslı markaları, gelişen oyun teknolojisi ve çok oyunculu desteği ile keyfinizi iki katına çıkartacaktır. Tamamen Türkçe desteği ile sesli navigasyonu bile Türkçe kullanmanız mümkün durumda.

149TL’lik fiyatını %75’lik indirim ile 37.25TL’ye bırakan Euro Truck Simulator 2 Kaçırılmaması gereken oyunlardan sadece birisi.

Euro Truck Simulator 2 Steam Mağazası

NFS Unbound - %70 İndirim!

NFS Sevenlerin yeni nesil NFS oyunlarını yakından takip ettiği bilinen bir gerçek ancak fiyatlandırma konusunda sorunlar her zaman yaşanıyor. Steam yaz indirimleri ile indirime giren NFS Unbound, 1.199TL’lik fiyatını %70’lik indirim ile 359.99TL’ye kadar geriletmiş durumda.

Gerçekçi grafiklerin karton efektler ile birleşmiş olması yeni bir tarzı da bu oyun ile beraberinde getiriyor. Hikayesi ile öne çıkan, arcade yarış mantığını hâlâ kaybetmemiş olan NFS, hızlı ve soluksuz bir yarış oyunu arayan her oyuncu için alınabilecek durumda.

NFS Unbound Steam Mağazası

God Of War - %40 İndirim

Türkçe Arayüz ve Altyazı desteğinin olduğunu henüz oyun hakkında bilgileri paylaşmadan önce söylemekte fayda var. Hikayeli, akıcı ve yeni grafikleri ile God Of War, sürükleyici yapıda oyunları seven. Hikayeli oyunlar oynamaktan keyif alan neredeyse herkes için uygun durumda.

Olimpos tanrılarından aldığı intikamın hemen ardından oğlu ile İskandinav tanrılarının ve canavarlarının olduğu diyarlarda normal bir insan olarak yaşayan Kratos’un yeni hikayesini konu alan God Of War. Hayat hakkında bildiği her şeyi, savaşmayı ve hayatta kalmayı oğluna öğretmeye çalışmakta. 

Kratos ve Arteus ‘un maceralarını konu alan, muhteşem yapıları içinde barındıran. Atmosferi direkt olarak aktarması ile de öne çıkan God Of War %40’lık indirim ile 329TL yerine 197.40TL’ye Steam yaz indirimlerinde satın alınabilecek oyunlar arasında.

God Of War Steam Mağazası

Stray - %25

Listemizin 8. Sırasında Türkçe Arayüz desteği ve Altyazı desteği ile Stray bulunuyor! Özellikle bir döneme damgasını vuran Twitter Time Line’i üzerinden düşmek bilmeyen Stray. Kedi seven, bulmaca seven ve bunlara ek Cyberphunk havasında geçen bir evrende yer almak isteyen herkes için oldukça uygun.

Turuncu bir kedinin maceralarını konu alan Stray, %25’lik indirim ile 225TL yerine 168.75TL’ye listelenmekte. Henüz oynamamış olanlar için son zamdan önce. Steam yaz indirimlerinde alınabilecek 10 oyun arasından sadece birisi.

Gizem, aksiyon, macera, bulmaca unsurlarının yanı sıra kimisine göre çok da duygusallık içeren bir hikayeye sahip.

Stray Steam Mağazası

Ready Or Not - %20

Daha önce S.W.A.T oyununu oynamış olan herkesin sevebileceği Ready Or Not. Bir polisiye oyunudur. Arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz gibi tek kişilik hikaye ve senaryo modlarında da oynamanız mümkün durumda.

Gerçekçi operasyonların yanı sıra gerçekçi NPC yapısı sayesinde karşınızda sanki gerçekten baskın yapmanız gereken bir yer varmış gibi. Oldukça dikkatli olmanız ve taktik geliştirmeniz gerekmekte. 

Türkçe dil desteği bulunmayan Ready Or Not gerçekçi deneyimler sunmasının yanı sıra. Arkadaşlarınız ile koordine bir şekilde yapacağınız operasyonlar ile sizi oyunun derinliklerine çekebilmekte. Henüz tam sürüme geçmemiş olmasının da faydası ile Steam yaz indirimlerinde alınabilecek indirimli oyunlar arasında yer alıyor.

Oyunun yakın zamanda tam sürüme geçmesi ve ekstra bir fiyat arışı alacağını da göz önünde bulundurursak. Ready Or Not, yaz gecelerinin vaz geçilmez oyunu olmak için henüz şansa sahip. %20’lik indirim ile 99TL’lik fiyatını 79.20TL olarak güncellemiş durumda.

Ready Or Not Steam Mağazası

High On Life - %50 İndirim!

Listemizin üçüncü sırasında Steam yaz indirimlerinde alınabilecek 10 oyun arasında bulunan High On Life bulunuyor! %80 İndirim ile dikkat çekici bir fiyata gerileyen High On Life özellikle Rick And Morty yapımını severek izlemiş olan oyuncular için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Hikayesinin yanı sıra sürekli olarak 4. Duvarı delerek sizi de oyun içine dahil eden bu yapım. Uzaylılar tarafından dünyanın işgal edilmesini konu alan oyun. Morty’nin sesine sahip bir silah ile dünyayı kurtarmanızı konu alıyor. Aksiyon macera türünde olan oyun, mizah yönünün güçlü olması ile birlikte pek çok kez komik anlar içinde kalmanıza neden olabilecek durumda.

92TL’den %50 indirim ile 46TL’ye kadar gerilemiş olması oyunu daha da alınabilir hale getiriyor. Ancak, oyun kendinden Türkçe dil desteğine sahip durumda değil.

High On Lifre Steam Mağazası

Red Dead Redemption 2 - %67 İndirim

Listemizin 10. Sırasında Red Dead Redemption 2 bulunuyor. Rockstar Games tarafından yapılmış olup. Pek çok seveni olan RDR2. Steam yaz indirimleri ile birlikte kaçırılmayacak bir fırsat seviyesine gerilemiş durumda.

1.150TL’lik fiyatını %67 oranındaki indirim ile 379.50TL’ye çekmiş olması ile birlikte. Steam yaz indirimleri ile birlikte alınabilecek oyun haline gelmiş durumda. Hikayesi ile öne çıkmasının yanı sıra fizikleri, grafikleri ve gerçekçi mekanikleri ile oyuncuyu kendine bağlayan Red Dead Redemption 2 sizi atmosferi ile bir kovboy haline getirecektir.

Türkçe desteği olmaması oyuncular tarafından bir eksi puan olarak yansıyor olsa da yamalar ile bu sorunun üstesinden gelmek mümkün durumda.

Tek kişilik hikayeli modunun yanı sıra, Online deneyimi sağlaması ile arkadaşlarınız ile kendi kovboy çetenizi kurabilirsiniz. Bıraktığı deneyimler ile birlikte Steam yaz indirimleri içerisinden alınabilecek en iyi oyunlardan sadece birisi.

Red Dead Redemption 2 Steam Mağazası

Daha yeni Daha eski