iPhone 15 Modellerinin Tamamı Yan Yana! iPhone 15 Tasarımı Nasıl Olacak?

iPhone 15 serisi geliyor! Eylül ayının gelmesi ile birlikte çıkması beklenen iPhone 15 serisinin modelleri ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Tasarımsal açıdan çok bir değişikliğe gidilmemiş olması dikkat çekici. Ancak, bazı minimal tasarımlar ile yeni bir deneyimin kapıları açılması hedefleniyor. iPhone 15 tasarımı nasıl olacak?

iPhone 15 tasarımları ile ilgili sızdırılan görseller maket cihazlara ait görseller. Telefonun henüz çıkmadan önceki hali ile ilgili bilgiler verecek olan görseller Eylül ayının gelmesi ile birlikte farklı bir tasarım ile karşılaşmamıza da neden olabilir.

Çoğu zaman bu durum yaşanmaz ancak yaşanma ihtimallerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. 15. Seri ile birlikte tasarımsal açıdan minimal adımlar atılmış olsa da performans konusunda ciddi adımlar atılmış durumda.

iPhone 15 ile Birlikte Çentik Dönemi Kapanıyor

Apple ile açıldı Apple ile kapanıyor. iPhone’un 15. Serisi ile birlikte çentik dönemi resmen kapanıyor. Sızdırılan maket cihazlardan yola çıkılarak anlaşılmış olan bu adım. Apple’in dinamik ada konusunda ciddi adımlar attığını bizlere göstermekte.Çentik yerine Dinamik Ada olarak bilinen özellik için ek boşluklar bırakan Apple, özelleştirilebilir ve deneyim oranını en iyi şekilde iyileştiren yeni özelliğini çentik özelliğinin yerine koymuş durumda.

Ekran ve gövde oranlarında 15. Seri iPhone modellerinde oranlar benzer tutulmuş durumda. iPhone 15 boyutu ne kadar? iPhone 15 boyutları;

  • iPhone 15: 6,1”
  • iPhone 15 Plus: 6,1”
  • iPhone 15 Pro: 6,7”
  • iPhone 15 Pro Max: 6,7”

iPhone 15 modellerinin bu boyutlarda olmasının yanı sıra kaldırılan Çentik bölümünün de daha işlevsel hale gelmesi ekran gövde oranının daha kullanışlı olmasını sağlıyor.

Sızdırılan maket görselleri ile birlikte iPhone’un 15. Serisinde çentiklerin tamamen kaldırıldığını ve her tasarım için aynı dinamik ada boşluklarının olduğu dikkat çekmiş durumda. Söz konusu sızıntı ile birlikte Apple’in tüm yeni nesil telefonlar için çentikten uzak dinamik ada özelliği ile süslenmiş modeller çıkartacağı oldukça açık.

iPhone 14 Pro Max ile Aynı Ekran Mı Kullanılacak?

iPhone 15 modeli ile ilgili pek çok bilgi sızıntısı mevcut. Söz konusu sızıntıların genel anlamda güçlü ve bundan önceki iPhone modellerindeki sızıntıların doğru olması ile dikkat çektiğini belirtmekte fayda var.

iPhone 15 modelleri iPhone 14 Pro Max’in kullandığı ekranı kullanacak olabilir. iPhone 14 Pro Max ile birlikte kullanılmaya başlanan M12 OLED Ekran paneli, aynı şekilde yeni nesil iPhone modeline de aktarılacak.OLED ekranların performans ve sağladığı güç tasarrufunun dikkat çekici olması. Özellikle iPhone modellerinde bulunan Her zaman açık ekran özelliğinin daha işlevsel kullanılabilecek olması. Kalite konusunda da iPhone 14 Pro Max kalitesinde ekranlara sahip olacak olması pek çok kullanıcının dikkatini çekmiş durumda.

İşlet sadece ekran konusunda bitmiyor. iPhone 15 kamera özellikleri ile ilgili de bazı bilgi sızıntıları mevcut durumda.

iPhone 15 Kamera Özellikleri Nelerdir? iPhone 15 Kamerası Nasıl Olacak?

Ekran konusunda da olduğu gibi, iPhone 15 Serileri kamera konusunda da iPhone 14 Pro Max cihazlara benzer şekilde ilerleyecek. iPhone 15 Kamera özellikleri nasıl olacak?

Kamera konusunda Sony ile birlikte çalışan Apple, yeni nesil iPhone modellerinde de 48MP değerine sahip olan. Özel Sony sensörleri ile donatılmış olan bir kamera modeli kullanacak. Üç Kamera ile işlevsellik konusunda kendini geliştirmeye devam eden iPhone 15 modelinin kamerası ile ilgili ek bir bilgi de bulunmamakta.

Ancak, iPhone 14 Pro Max özelliklerini barındırması geri kalan diğer özellikler için de aynı olması durumunu akıllara getiriyor. Henüz cihazın Eylül ayında tanıtılması ve hemen ardından çıkması bekleniyor olduğu için yeni özellikler ile ilgili ek bir bilgi de bulunmuyor.

Söz konusu sızıntılar her ne kadar telefon hakkında bilgiler verse de bilgilerin yeterli olmadığını söylemekte fayda var. Cihazın çıkış tarihinin yaklaşması ile birlikte yeni sızıntıların ortaya çıkması da oldukça olası.

Daha yeni Daha eski